Szerző Téma: Gázolás  (Megtekintve 1272 alkalommal)

Nem elérhető lola

• VIP tag
  • Rókakölyök
Gázolás
« Dátum: 2012. június 24, 11:25:11 »
Tegnap előtt este szomorú tanúja voltam,amint egy gyönyörű macskát elütöttek,el is pusztult. A felháborító benne,hogy látta az autós,hogy keresztül akar szaladni a macska az úton,de még csak a gázról sem vette le a lábát,nem hogy esetleg fékezett volna. Mindez 40-es táblával ellátott útszakaszon. Ami még szomorúbb,hogy a járdán négy gyerek volt. Ha egy gyerek szalad ki a labda után,akkor őt is elüti. Persze eszébe sem jutott megállni.
Sajnos ebben az évben az utak mentén nagyon sok rókát is látunk elütve. Néhány hete borzot láttam az útszélén. Lakott területen sem állnak meg az autósok nem hogy külterületeken,így még esélyük sincs a segítségre. Tisztelet a kivételnek.

Nem elérhető Kamal

• VIP tag
  • Vén ravaszdi
Re:Gázolás
« Válasz #1 Dátum: 2012. június 24, 11:32:39 »
Ezt sajnos mi nagyon jol ismerjuk itt.

Amit ossze tudtunk szamolni olyan 15 ev alatt 23 macskahoz volt szerencsenk, de volt tobb is de ennyit tudtunk felidezni. Ezeknek a jo 70%at kocsi utotte el ugy, hogy 3 percre tolunk van egy altalanos iskola es mellette pedig egy ovoda.

Sot emiatt zebra is. Megis engem is majdnem gazoltal el biciglivel mikor nekem volt elsobbsegem a zebranal!

A legrosszabb ezekben, hoghy a gazolo nem vallal feleloseget az esetert. Mert neha valoban tortenik gazolasos eset nem mindig a kocsis hibaja (oke esetunkben igen) de a gazolonak kutya kotelessege lenne feleloseget vallalni az esetert es segiteni az allaton. De bizonyitott, hogyha az ember kepes meglogni a feleloseg alol, akkor az esetek javaban megfog. :(

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fjellrev
    • VULPES Rókabarát Klub
Re:Gázolás
« Válasz #2 Dátum: 2012. június 25, 23:20:03 »
Erről eszembe jut, hogy ahol régen laktam, az is egy "szép" pesti lakótelep volt, mint most ahol lakom. Ott pl. rendszeresen macskaírtást rendeztek - mindegy volt hogy kóbor vagy sem, de ezt most inkább nem részletezném. A lényeg, hogy ott is volt a ház előtt egy zebra, előtte és utána egy szép hosszú útszakasz ritkásabb forgalommal, zebra túloldalán meg iskola. Oda egy sebességmérő kijelzőt is felszereltek (a zebra elé mindkét oldalról - kijelzi, hogy milyen sebességgel közeleg az autós a zebra felé). Mindez persze semmiben sem visszatartó erő, hogy az autósok nagy része több mint 60 km/h-val haladjon át rajta, de gyakori a 80, sőt 100 km/h fölött, éjszaka vagy nappal, tökmindegy. Hiába, ott kivételesen jók az utak, a zebrától meg ott figyel párszáz méterre a Polgárőrség irodája is. De mondom, mindez mit sem számít...

Most a XVII. kerület felé járok gyakran, ott is vannak sokszor elpusztult állatok az út szélén. Nem igazán lehet felismerni, milyen állatok szoktak lenni. Kész horror, meg az is, hogy ott vannak napokig, senki nincs, aki letakarítaná, ide-oda tologatja a tetemeket az átmenő forgalom. Szívszorító látvány.
« Utoljára szerkesztve: 2012. június 25, 23:23:06 írta Vulpex »
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."