Szerző Téma: Miko  (Megtekintve 1864 alkalommal)

Nem elérhető Kamal

• VIP tag
  • Vén ravaszdi
Miko
« Dátum: 2015. február 07, 23:15:34 »
Talan paran mar ismerhetitek Miko-t champaign roka aki Anda kezei kozott elegge erosen kinotte magat media egzotikus kedvencnek tegnap elhalalozott.

Rengeteg drama es hazugsag ovezte a gazdajat es a roka korulmenyeit, de teny, hogy szepen be lett szocializalva es valoban hiresmedia arcca notte ki magat - de Anda lelken szarad Vader altatasa mikor ujjal mutogatott Vader gazdajara, es fura hazugsagok amikbol a holgy elveszitette szavanak hietelesseget sokak szamara - de azt azertmeg Miko sem erdemelte meg, hogy meggyilkolva egy szemetes zsakba talaljanak ra.
A halalanak korulmenyei zavarosak - semmit nem tudni biztosan, csak azt, hogy Miko biztosan halott.

Persze bunbak van - de en ugy erzem hianyoznak bizonyos informaciok ahhoz, hogy valoban megvegyuk az elso allitast a halalnak korulmenyeit illetven.

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fjellrev
    • VULPES Rókabarát Klub
Re:Miko
« Válasz #1 Dátum: 2015. február 18, 14:12:26 »
Miko sokak által ismert róka volt, köszönhetően a gazdájának, aki a rókát felhasználva vált ismertté és népszerűvé. Sajnálatos módon Miko többször megszökött tőle, ez is Anda-t minősíti. Ennyire vigyázott, iletve fgyelt rá... érezhető volt, hogy ez lesz előbb-utóbb. Nem tanult Vader gazdájának esetéből sem, pedig ott kiderült, hogy minél több "rajongója" van valakinek, annál több ellenségre tesz szert. Anda-nak szerintem teljesen mindegy, hogy Miko, vagy más állat által, csak továbbra is legyenek követői. Ami Miko halálának körülményeit illeti: Anda-t olyan sok hazugság és pletyka vette körül az eltelt több mint egy évben, hogy már semmit sem tudok elhinni neki. Ezt sem.

https://www.facebook.com/pages/Justice-for-Miko-the-fox/1568411993421770

Gyorsan létrehozta ezt a FB oldalt, hogy megtartsa a követőit, sőt Miko nevével fémjelezve adománygyűjtés is indult "az állatkínzás ellen". Egy helyi újságba is bekerült.
« Utoljára szerkesztve: 2015. február 18, 14:20:53 írta Vulpex »
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fjellrev
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #2 Dátum: 2015. február 19, 20:27:21 »
Egy valamit nem értek. Ha tényleg Krystelle ölte meg a rókát, akkor miért hagyott nyilvánvaló bizonyítékot maga ellen? Ha valaki ilyet tesz, nem az lenne természetes, hogy igyekszik minden gyanút elterelni magáról? Akár ő volt, akár nem, Anda többszáz rajongója most vérbosszút fogadott Krystelle ellen, annak elenére, hogy semmilyen közvetlen bizonyíték nincs ellene, sőt már egy jó ideje nem is látták - veszélyes dolog feltüzelni többszáz rajongót ennyire, és tényként kezelni a feltételezéseket. Felelősséggel kellene nyilatkoznia Anda-nak a követői meg a rajongói előtt - na persze, ő és a felelősségteljes, felnőttes viselkedés nagyon távol állnak egymástól.
« Utoljára szerkesztve: 2015. február 19, 21:06:16 írta Vulpex »
Vulpex

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #3 Dátum: 2015. február 21, 21:53:29 »
Uh, nem is tudom, hogy mit mondjak.
Igazság szerint én eddig (sajnos) nem ismertem se Mikót, sem pedig Andát, következésképpen nem vagyok elég kompetens személy ahhoz, hogy megítéljem a történteket. Azonban a leírtak alapján nekem az a (lehet, hogy téves) benyomásom támadt, hogy Miko lényegében gazdája "népszerűség-kényszerének" lett áldozata. Ezért valamelyest visszatesző ez a facebookos bosszúkampány...
The Foxy Whiskered Gentleman

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fjellrev
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #4 Dátum: 2015. február 22, 00:33:19 »
Anda dolgaival meg lehetne tölteni néhány száz oldalnyi könyvet, De azt hiszem, bemutatkozásnak ennyi is elég lesz:

http://zooophagous.tumblr.com/post/75069919165/sumbission-from-anon

A cikk ugyan régi, azóta pedig Facebook-ra is betette a lábát, de változni nem változott semmit. Igaz, ezáltal is népszerűbb, ismertebb lett, "követői" lettek. (pontosabban a rókájának...)
« Utoljára szerkesztve: 2015. február 22, 00:41:02 írta Vulpex »
Vulpex

Nem elérhető Kamal

• VIP tag
  • Vén ravaszdi
« Válasz #5 Dátum: 2015. február 25, 11:48:43 »
A boszorkany-vadaszat nagyon aljas dolog volt tole - es en megvagyok gyozodve, hogy azert lett ilyen kimenetele, hogy a halalabol is nyerjen valamifele publicitast/elonyt maganak, hamar nincs tobbe roka akivel felvagjon.

Miko nem erdemelte meg ezt a sorsot - es valahogyan varhato volt, hogy ez lesz a kimenetele a szamtalan szokest hallvan - a biztonsaga nem volt olyan szinten garantalva es eddig szerencseje volt, hogy az alla megkerult de nem mindig lehet valakinek szerencseje. En szerintem elcsapta egy auto vagy hasonlo es ez lett kiszinesitve.

Anda es Krystelle kozott sose volt felhotlen a kapcsolat, foleg mert Anda Krystelle tollaival ekeskedett es az o tudta nelkul csinalt honlapot roka eladast illetven es olyan informaciokat terjeszetett amirol Krystelle nem is tudott kesobb masok hivtak fel ra a figyelmet. Krystelle nem el az ineternet vilagaban, eleve ritkan volt fent online - facebookon is vagy 3 esetben valtoztatott nevet es ezerevben egyszer ha feljott - az, hozy o most elerhetetlen azert nem lep meg, mert eddig is voltak ilyen idoszakok nala (en beszeltem vele facebookon, andaval is, de anda tettein at lehetett valoban "latni" cseten at termeszetesen meggyozo es kedves arc).

En nem tamadom Andat (bar tudtommal kiskoru, 16 esetleg 17 eves) de az ilyen merteku ujjal valo utogatas es megnevezes publikus fanok elott (leven engem billogoztak mar meg es uldoztek el internetrol 2-3 evre emiatt depressziot es eros kisebbsegi komplexust okozva ezzel) - szamomra ez egy alja lepes volt es reszemrol a leheto legtavolabbrol kovetem ezt a vonalat. Mert szerintem undorito - es ahelyett, hogy az allat tiszteletere inkabb gyerta egetest tartana vagy hasonlo, inkabb tetteseket keres...