Szerző Téma: Kotorékozás: Pro és kontra  (Megtekintve 24928 alkalommal)

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
Re:A kotorékozás betiltásának indokai:kÉRLEK TERJESSZÉTEK !
« Válasz #30 Dátum: 2010. Február 17, 10:32:55 »
Marcellus!
 :)
Igen így is lehet magyarázni ezeket a képeket.Ezt a szöveget egy Plaza Katze el is hiszi. De a kép magáért beszél csak figyelmesen meg kell nézni.
Első kép:
Egy kimúlt borzon négy kölyök kutya gyakorol. Az a borz már régebben megszabadult az evilági életétől és az örök vadászmezőkön pihen. Egy jagd és egy foxterrier meg két tacsi. Gondoljátok ,hogy a borz ilyen könnyen adná a bőrét a négy kisgyereknek? Mikor a borz terítékre kerül.(Ez egy jól irányzott lövéssel történik, közelről. Akkor az ott jelenlévő tanuló ebek meg kapják. Ezen már tudunk következtetni mennyire lesznek alkalmasak a kölykök a továbbiakban.)(Dúvad gyűlölet)
 Második kép:
Egy rühes róka tetem. A betegségéből kifolyólag valószínűleg éhség és a tél végzett vele. Nézzük ismét figyelmesen.Az ördög a részletekben rejtőzik.Ha kissé figyelmetlenek vagyunk akkor szőr váltásban lévő kölyök is lehet. De mivel jól látszik hogy erősen tél van, tehát ilyenkor még nincs ilyen korú kölyök. A lényeget megfogtad a kép kommentálásánál. "Hasonlóan ékes példa a második képen látható tökéletes precizitással elejtett róka," Csak hogy ezt természetes szelekciónak nevezik. A természet tökéletes precizitása. Na "ugorgyunk" ahogyan Pósalaki bácsi mondaná.
 Harmadik kép:
 Híven illusztrálja ,hogy a vadászeb és gazda milyen csodálatos eredménnyel tud együtt működni.  Látunk két jó kotorék ebet. Meg egy rudit a terítéken. Amin tisztán látszik, hogy Nem klasszikus kotorék munka volt. Hanem a fehér kereszt által annyira favorizált ugrasztás.
Miből gondolom ezt?
Nézzétek meg az áldozatot. Ha kotorékban megfogta volna a kutya, akkor sokkal véresebb és piszkos földes lenne a nyáltól és a rátapadt földtől. Nem lenne ilyen szép a gerezna.
 A negyedik képről csak annyit, hogy gratula a fotósnak. Mindig elbűvöltek ezek a skandináv vörös rókák. Gyönyörű szép.
Látjátok milyen könnyen félre lehet magyarázni dolgokat. De a szörnyű az hogy sokan el is hiszik.

Kedves Vulpex!

Félre értettél és nem akartalak megbántai. Ha mégis úgy érzed akkor kérlek bocsáss meg.
De annyi dolog van még vadászberkekben ami számunkra természetes  de számotokra megbotránykoztató. A itt van vaddisznó hajtás ugyan olyan állat viadal a szemetekben? Mikor az enyhén sebzett disznót fogják a kutyák akár órákat közben össze vágassák magokat. De tartsák még valaki oda nem ér és a kegyelem lövést vagy szúrást meg nem adja. Erről miért nem papol a fehér kereszt? Mert ez valóban véres brutális állatkínzás. Lehet hogy azért mert sok befolyásos személy hobbija? Ásni egy sem szeret ez a prolik vadászati módja. De nehogy jól érezzék magukat a kisemberek. Ha megnézünk egy nívós vaddisznó hajtást kik a résztvevő nagy lenne az Ó betű.
 Írok pár sort erről is. Aztán kérem a véleményeket.
A vadászokat felállítják a standokra.Amit szigorúan tilos elhagyni a vadászat vezető engedélye nélkül. Meg indul a hajtás. Sok kutyával. (Terrierek ,tacskók és kopók, ezek keverékei vagy bulltípusú terrier mixek.)A disznót próbálják a standok felé szorítani. Ahol jól irányzott lövéssel leterítik. Elviekben!!!
Mivel futtában elég nehéz pontos lövést adni golyóssal így sok a sebzés. Az ilyen disznót könnyeben beérik a kutyák és megpróbálják helyben tartani ameddig valaki oda nem ér. ez akár órákba is telhet. A disznó ki ki támad és ha szerencséje van akkor néhány kutyát kibelez.
De lehet hogy a kutyák rántják le és belezik ki élve. ami a legszörnyűbb, hogy van olyan tiszteletreméltó vadászúr aki direkt sebez, hogy dolgozzanak a kutyák és hajtók a pénzükért.
Számomra inkább ez az állatviadal.
Ezt miért nem akarják betiltani sőt szó sem esik róla sehol. Mert ez a befolyásos emberek sportja? Nem tudok elképzelni egy minisztert a díszes sleppjével amint kotorékot ás. De standon sűrűn előfordulnak.

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #31 Dátum: 2010. Február 17, 10:51:00 »
A második képhez füzött magyarázatnak helyet adok és elnézést most jobban megnézve az valóban egy rühes tetem  ::) - ugyan kotorékozós képekkel volt együtt, de tényleg nem az - természetesen nem állt szándékomba senkit félrevezetni.
 Mindenesetre a fórum folytonosságának megtartása érdekében most már ott hagyom, a másik két képhez fűzött véleményt azonban fenntartom továbbra is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 20, 09:21:48 írta Marcellus »
The Foxy Whiskered Gentleman

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #32 Dátum: 2010. Február 17, 11:07:53 »
Kedves Voja és Vadkörte!

Én személy szerint lényegében örülök annak, hogy fórumunkra rátalált néhány - a hozzászólások alapján igen kompetens és kulturált - vadász, ezért nem is veszem komolyan a csipkelődösebb jelegű megjegyzéeseket és kérem ezért ti se vegyét annak a miénket.

Véleményem szerint ha már összehozott minket a sors ezen az oldalon, akkor amellett, hogy erről a kényes témáról -melynek lényegében talán nincs is mindenki számára előnyös megoldása - vitatkozunk, esetleg más jellegű dolgokról is beszélgethetünk. (Félreértés ne essen nem kívánom egyelőre berekeszteni ezen igen produktív eszmei csatározást)
Engem személy szerint igen csak érdekel a természetfotózás, mivel gyakran járok kinnt az erdőn-mezőn. Mint az már leírtam a "természetfotózás" ( http://rokabaratklub.hu/forum/index.php?topic=29.0 ) rovatunkban itt a fórumon ez a fajta hobbi lényegében rokon műfaj a vadászattal, ezért igen megköszönném, ha pár sorban megosztanátok (a fenti fórum topicban) velünk a rókalesek, cserkelések során szerezett tapasztalaitokat. Ha pedig már úgy is kotorékozásról van szó, érdekelne, hogy kutya nélkül hogyan érdemes neki vágni rókakotorék keresésnek.

Előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 17, 11:10:57 írta Marcellus »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #33 Dátum: 2010. Február 17, 16:53:39 »
Természetesen részemről is el van simítva a dolog, szent a béke.
De az általam fentebb leírtakat azért továbbra is tartom.
És örülök, hogy ismét normális mederbe terelődik a beszélgetésünk...

És óriási köszönettel fogadnám, ha valaki szakmabeli átnézné majd a http://vulpes.comxa.com/node/70 cikkünket, és amennyiben égbekiáltó pontatlanságot vagy ilyesmit találna benne, azt jeleznétek, hogy közösen átírjuk.

Nem sürgős, addig is a kérdéses cikket gyakorlatilag le is tiltottam a portálunkról.

az ötleteket ide várjuk : http://rokabaratklub.hu/forum/index.php?topic=34.0

előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 17, 17:05:50 írta Vulpex »
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #34 Dátum: 2010. Február 18, 00:05:37 »
Idézet
Marcellus!
Igen így is lehet magyarázni ezeket a képeket.Ezt a szöveget egy Plaza Katze el is hiszi. De a kép magáért beszél csak figyelmesen meg kell nézni.
Első kép:

Amúgy ja, teljesen jogos.
De ha kötözködni akarok (mert én ilyen vagyok :) ), akkor azt mondom, hogy nem is olyan durvák azok a képek... ahhoz képest amiket én láttam eddig... :(

Nah, más.

Idézet
De annyi dolog van még vadászberkekben ami számunkra természetes  de számotokra megbotránykoztató. A itt van vaddisznó hajtás ugyan olyan állat viadal a szemetekben? Mikor az enyhén sebzett disznót fogják a kutyák akár órákat közben össze vágassák magokat. De tartsák még valaki oda nem ér és a kegyelem lövést vagy szúrást meg nem adja. Erről miért nem papol a fehér kereszt? Mert ez valóban véres brutális állatkínzás. Lehet hogy azért mert sok befolyásos személy hobbija? Ásni egy sem szeret ez a prolik vadászati módja. De nehogy jól érezzék magukat a kisemberek. Ha megnézünk egy nívós vaddisznó hajtást kik a résztvevő nagy lenne az Ó betű.
 Írok pár sort erről is. Aztán kérem a véleményeket.
A vadászokat felállítják a standokra.Amit szigorúan tilos elhagyni a vadászat vezető engedélye nélkül. Meg indul a hajtás. Sok kutyával. (Terrierek ,tacskók és kopók, ezek keverékei vagy bulltípusú terrier mixek.)A disznót próbálják a standok felé szorítani. Ahol jól irányzott lövéssel leterítik. Elviekben!!!
Mivel futtában elég nehéz pontos lövést adni golyóssal így sok a sebzés. Az ilyen disznót könnyeben beérik a kutyák és megpróbálják helyben tartani ameddig valaki oda nem ér. ez akár órákba is telhet. A disznó ki ki támad és ha szerencséje van akkor néhány kutyát kibelez.
De lehet hogy a kutyák rántják le és belezik ki élve. ami a legszörnyűbb, hogy van olyan tiszteletreméltó vadászúr aki direkt sebez, hogy dolgozzanak a kutyák és hajtók a pénzükért.
Számomra inkább ez az állatviadal.
Ezt miért nem akarják betiltani sőt szó sem esik róla sehol. Mert ez a befolyásos emberek sportja? Nem tudok elképzelni egy minisztert a díszes sleppjével amint kotorékot ás. De standon sűrűn előfordulnak.

Igazad van. Ez is elég durva dolog. Sajnos igen, azzal kell szembesülni, hogy ez mindennapos, és úgy tűnik elfogadott. De nem csak a vadászatban van így, a háziállataikkal is elég ocsmány módon bánnak egyesek. Én sajnálom a többi állatokat is. Minden állatot, még egy egérkét is. De a rókákat különösen, mert egyszerűen imádom őket. Mindig is kedveltem őket, de az utóbbi egy évben ez egyfajta imádattá vált. Ezért érzékenyen érint minden ami ezzel kapcsolatos. Elfogult vagyok. Nem tehetek róla. :D

Amúgy, érdekes dolog ez a róka téma is. Valóban, felkapott lett, pedig vannak még hasonló, vagy rosszabb dolgok is. Talán a média? Az igazság az, hogy hiába mindennapos dolog a mindenféle állatok kinzása, voltaképpen senki sem foglalkozik vele. A hatóságok sem különösen. De ha egy ilyen esetet felkap a média, bekerül a hírekbe, hogy valami okos megrugdosta pl a kutyáját, az mindjárt más. Akkor persze már komolyan veszik az ügyet. Mert akkor már a nép a fejleményekre is kíváncsi és példát kell statuálni. Az hogy hány ilyen eset van még nap mint nap... az senkit se érdekel. A rókás dolog is ilyen. Még tavaly tavasszal, mikor ez az egész Fórum meg rókaklub ötlet szintjén se létezett, olvastam először az egyik napilapban egy kotorékozással/rókával kapcsolatos hírt. Nagyon felkavart a dolog akkor, mert akkor szembesültem a dologgal először igazán. A cikkben ugyanis az egyik vadász, aki nyilatkozott, nem csak hogy egekig magasztalta eme vadászati formát, de azt is erősen kihangsúlyozta, hogy nem baj az, hogy a rókák szenvedés és kínok közt pusztulnak. Ugyanis ők is megölnek hasonló kínzások közepette más állatokat, ezért igenis megérdemlik a szenvedést és a lassú halált. Ez nem vicc, ezt komolyan is mondta! Holott, szerintem, mi nem vagyunk állatok. Ha állatok lennénk, akkor elfogadható lenne efféle "terror" más élőlényekkel szemben, de nem vagyunk állatok, hanem emberek, ezért az efféle hozzáállás nem elfogadható. Nah, de a lényeg... gondolom ezt mások is olvasták, akik szintén hasonlóképpen felháborodhattak. Aztán az ilyen rókás dolgok elkezdtek egyre népszerűbbé válni, hol az egyik, hol a másik napilapban volt egy-egy cikk. Aztán már nyár folyamán lehetett hallani a Rókarezervátum terveiről, ami persze megint megindította az indulatokat az állatvédők és a vadászok közt.

Szóval, csak azt akarom ezzel az egésszel mondani, hogy amit a média felkap, az rögtön aktuális lesz. Amit nem, arról meg nem tud a nép, tehát nem is beszélnek róla. A kotorékozás is ilyen: mindig is volt, mindig is ilyen véres volt, de most különösen ráterelődött mindenki figyelme, főleg a média és nem utolsósorban az Internet terjedése miatt, ami ugyebár mára mindenki számára elérhető kommunikációs csatorna lett. Használja is mindenki. Többek közt arra, hogy az efféle véres ásós-puskás történetekkel boldogítson mindenkit a mindenki által elérhető és mindenki számára nyilvános közösségi portálokon például. Csoda, hogy ezek után a dolog ki is vágja a biztosítékot a többi, erre kevéssé fogékony állatszerető emberek közt? Persze hogy közfelháborodás lesz belőle. És főleg az állatvédők részéről. Ami főleg nem meglepő, hiszen ő nekik azért állatvédő a nevük, hogy az állatokat védjék. Kötelességük, ez a dolguk. Ezért vannak. És a vadászokat támadják. Mert nem tudnak mást. Ki mást tudnának?

Fenti posttal nem akarok semmiben se "állást foglalni", csupán gondolatébresztőnek szántam.

jah, vadkörte amúgy jól leírta a dolgokat. még ha nem is értek mindenben egyet. de grat hozzá. olvasmányos lett. :D
amúgy az a Fekete-idézet jó választás volt. Magam is olvastam a novellát régen. Nagy Fekete-rajongó vagyok amúgy. Most épp a Lutrát olvasgatom és tetszik. Várólistán van még a Barangolások és a Köd. Ezek ilyen sztorizgatósak ha jól láttam, de azért kíváncsiságból is beszereztem őket. Jah meg a Vuk, de az alap ugye, nem is kell említenem. :D

Nah, megint elmúlt éjfél...

Have a nice day.
Vulpex

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2010. Február 18, 09:27:04 »
Kedves Vulpex!
Én tiszteletben  tartom a rókák iránti rajongásodat. Valamilyen szinten én is szeretem és tisztelem mint vad. Ha állománya instabol lenne akkor védeném is mivel a fauna és az ökológiai rendszer része. De a törvény lehetőséget biztosít a vadászatára és én ezzel élek is. (De nem minden áron!)
Az a baj, hogy általánosítás van mind két részről. Az állatvédők azt látják, hogy vadász akik gyilkolnak. És nem azt, hogy x.y -nak vegyék el a fegyverét mert nem méltó a vadász jelzőre ezért meg ezért. Könnyebb egy adott csoportot támadni mint szelektálni.
 Félre ne érts semmi bajom azzal hogy Ti a rókát szinte (totem állat ként tisztelitek) De egy másik csoport az őzikét a harmadik a nyuszit a negyedik az egérkét az ötödik a vaddisznót stb.stb.stb.
 A végén meg mi nem tudjuk kiélni alantas ösztöneinket. a kutyóinkról nem is beszélve. ;)
Ott az erdész vadász ellentét. Mikor egy egyetemi tanár kijelenti,hogy a Magyar erdőt eltudja képzelni gím szarvas nélkül. A károkozása miatt. Vagy a mezőgazdaságot vaddisznó nélkül. Vagy ti a róka állományszabályozást kotorékozás nélkül. Nem az van hogy Jóska bácsi brutálisan elbánt három kisrókával akkor vonjuk be a fegyverét egy kisidőre.Meg egy kis pénz birság.Lesz ideje gondolkodni legközelebb mit csinál másképp. Hanem minden vadász gyilkos felkiáltással neki a falnak. Mi vadászok sem vagyunk különbek . Hiszen önös érdekből istent játszunk.
De ez genetika, vadászunk mert valami hajt minket. Ez van. A sok bántástól befásultunk és már sokszor meg sem hallgatjuk a másik felet hanem ösztönösen kitámadunk. Szóval nem a vadász társadalmat kellene bántani hanem azokat akik nem úgy művelik ezt a dolgot,hogy az méltó legyen a vadászat jelzőere.

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #36 Dátum: 2010. Február 18, 22:16:53 »
Kedves Voja!

Itt ebben a topicban illetve a portálon a hozzászólásokban is szóba került az az ötlet, amely a róka vadászatát, hasonlóan más állatokéhoz szintén idényhez kötné. Én mindenképpen támogatnék egy ilyenfajta kezdeményezést, ugyanis szerintem ez végülis egy jó kompromisszum lenne - feltéve ha betartják az emberek. A legnagyobb felhördulést az álltvédőkből és a rókapárti emberekből kétségkívül a kisrókázás és a rókák kölyöknevelési időszakban való háborgatása váltja ki, bár ugyanakkor valóban tény, hogy ilyenkor a legeredményesebb a vadászat. Ugyanakkor úgy gondolom, hogyha az év egy adott szakában tehát mondjuk februártól nyár elejéig (vagy más ésszerűen behatárolt intervallumban) nem lenne szabad rókát lőni, akkor az év többi részében a vadászás, amely az idő rövidebb mivolta miatt valószínüleg intenzívebb lenne, tehát lényegében kompenzálná a tavaszi időszak kiesését. Így az egyed szám se változna jelentősen és a rókáknak is jutna egy kis "családi élet."  :)
Továbbá, mint azt az általad beküldött idézet is bizonyította a legtöbb vadász is úgy érzi, hogy valóban ennyi azért jár a rókáknak is és csak néhány kegyetlenebb beállítóttságú ember kezd szemnyitás előtti kölyök után áskálódni. Ezért talán nem is váltana ki túl nagy felháborodást valami ilyesmi bevezetése...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 18, 22:18:56 írta Marcellus »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #37 Dátum: 2010. Február 18, 22:25:29 »
Tisztelt voja,

Köszönöm :)

Szerintem ha mindenki így állna a másikhoz mint Te, akkor val.szeg sok probléma megoldódna a világunkban. Valamilyen szinten én is tisztelem a másik hobbiját is még akkor is ha magam elfogadhatatlannak tartom. (korábban említettem már sokszor pl. hogy ismerek "kotisokat" - jól elvagyunk, max a "rókás témákat" kerüljük, ők nem mesélnek, én nem kérdezek :D ) Hozzállás kérdése. Azzal is egyet értek és sajnálom, hogy a sok "puskás bunkó" miatt az igazi vadászokat támadják, akiknek talán nem is csak a puszta vérengzés lenne a céljuk. (Sokat gondolkodtam ezen. Szerintem a vadásztársadalomtól várják, hogy ezen a szinten szabályozza önmagát, és oldják meg ezeket a bajokat. De ez szerintem lehetetlen.) Szoktam amúgy vadászfórumokat olvasgatni néha (bár a képek megjelenítését ilyenkor kikapcsolom előtte a böngészőmben :DDD - de azért vannak hasznos infók itt-ott), és látom mennyire tele van már mindenkinek a hócipője az állatvédőkkel is. Mert igaz ők is rendesen elvetik a súlykot néha, és ezzel többet ártanak mint használnak. De mi még jól állunk e téren, a külföldi vadászellenes "cleankill-szakértőkhöz" viszonyítva, akik mostanság többek közt a youtube-on (is) osztják az észt értelmesebbnél igényesebb hozzászólásaikkal a különböző vadászos videóknál.

Igazából az ilyen vadászos dolgokra nincs is olyan igazi megoldás, ami mindenkinek tetszene... amúgy ezek nagyszerű példája annak, hogy amiről nem tudunk, az nem fáj...

Köszi hogy ránéztél a cikkre, majd átírom.
Vulpex

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #38 Dátum: 2010. Február 18, 22:43:47 »
Igazából az lehet, hogy az igazi vadász-közösség marketingje nem jó.

Szal, ha nem csak az undorító, felkavaró dolgokról hallanánk a hírekben, meg itt-ott fórumokon, az jó lenne. A pozitív dolgoknak is kellene nagyobb visszhang. pl mint ez: http://rokabaratklub.hu/forum/index.php?topic=30.0

na ugye hogy ilyen is van.

persze a kisrókázás betiltása sokat dobna az egész dolog megítélésén de nem hiszem hogy belemennének a vadászok a dologba csak úgy.
Vulpex

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2010. Február 19, 22:37:28 »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #40 Dátum: 2010. Február 19, 22:51:36 »
Halihó!
http://www.youtube.com/watch?v=2yvDhHHdQU8

Szép estét!

LOL, ez nagyon ütős, hozzá illő zenével :D
Köszi hogy bepostoltad

Ehh, hát nem mondom, azért a rókakoma se bánik valami kíméletesen a zsákmányával. Szegény egérke. :( De vörösbundás barátunk azért láthatóan jól szórakozik. :)
Vulpex

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #41 Dátum: 2010. Február 19, 22:57:27 »
Ez nagyon vicces  ;D

Ez a róka se volt éhes, biztos unatkozott  ;) - egyszer gyerekkoromban  nagymamám macskáját láttam így egy verébbel szórakozni, az is el volt vele vagy egy óráig, persze a konzerv kaját megrögtön benyomta mihelyt elétetted  :D

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2010. Február 20, 09:21:22 »
Örülök, hogy tetszett. :D
Szerintem szelíd rókával vették fel.

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #43 Dátum: 2010. Február 22, 00:18:58 »
Kedves Voja!

Mint vadászember nem tudom tudsz-e valamit arról, hogy a rókák veszettség ellen immunizációját valóban le akarják-e állítani a jövőben? Ha van valami infód a dologról kérlek oszd meg velünk, itt http://rokabaratklub.hu/forum/index.php?topic=36.0

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2010. Február 22, 10:56:08 »
Üdv mindenkinek :)
Egy cikk a régmúltból: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=6647