Szerző Téma: Cikk: Tekergő: Elhagyatott kölyökből TV-sztár  (Megtekintve 1789 alkalommal)

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
Cikk: Tekergő: Elhagyatott kölyökből TV-sztár
« Dátum: 2009. Augusztus 24, 16:16:36 »
Végre egy pozitív példa kishazánkból  :)

Tekergőről, a Miskolci Vadaspark szelíd rókájáról olvashatunk ebben a cikkben:
http://www.tappancsvilag.hu/?oldal=general&menu_id=3&submenu_id=86,409&actual=409

Ezt a cikket már egyszer leközöltem itt a fórumon a "Róka, mint háziállat" topicban,  annak oka, hogy elővettem mégegyszer és nyitottam neki itt is egy oldalt, az, hogy a Youtube-on keresgélve ráakadtam két videóra, amelyet az egyik gondozó készített Tekergőról:

http://www.youtube.com/watch?v=dkSDgNsgwtQ
http://www.youtube.com/watch?v=OwcElR9nDi8&feature=related

Mindkét felvétel magáért beszél...
The Foxy Whiskered Gentleman

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
Re:Cikk: Tekergő: Elhagyatott kölyökből TV-sztár
« Válasz #1 Dátum: 2009. Augusztus 26, 23:33:05 »
Hát, ez... nem találok szavakat.
Lám, mégis léteznek jó emberek, akik megmentették, és, akik gondoskodnak róla.

Még egy ilyen kedves, barátságos állatot, aki ennyire szereti az embereket, igazán ritka a rókák körében és nagyon szívmelengető látni. Még a kézzel nevelt rókák is gyakran csak a gazdájukat viselik el, más közeléből azonnal menekülnek...
És egyszerűen gyönyörű állat.

Meghálálják a szeretetet ők is...
Nem, nem állatkinzás az állatkert. És a házi tartás sem.
Csak rajtunk, embereken múlik, hogy azzá tesszük-e...
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #2 Dátum: 2009. Szeptember 07, 21:52:30 »
Az elmúlt héten voltam pár barátommal sátrazni a Bükkben. Hazafelé jövet, mivel még korán volt visszajönni Debrecenbe  elhatároztuk,  hogy beugrunk a miskolci állatkertbe. Ezt már régóta szerettem volna megtenni, ugyanis majd szétvetett a kíváncsiság azóta mióta ráakadtam erre a cikkre Tekergőről.
Első gondolatom az volt, hogy biztosan a rókák kifutójában találjuk őkelmét is. Valóban volt ott két róka, de nekem gyanús volt, hogy egyikük sem Tekergő. Egy kis kóválygás után végül megkérdeztem az egyik gondozót, hogy merre menjünk: Ő a gazdasági udvarba küldött minket, hogy ott keressük meg Tekergő gondozóját egy hölgy személyében, akinek lófarokba van követve a haja - mondva, ha megtaláljuk akkor meg is lehet simogatni a rókát. (Tekergőt ugyanis nem lehet fajtársaival egy ketrecbe tenni, illetve szeretnék meg kímélni attól, hogy folyamatosan közszemélére legyen kitéve.) Sajnos a nevét nem mondta meg, így nem sikerült ráakadni a hölgyre, de valaki végül odairányított minket a ketrechez.

Tekergő lakhelye kisebb volt mint társaie és ez eléggé meglepett, de azt mondták, hogy őt a többiekkel ellentétben ki szokták vinni sétálni a parkon belül, tehát végülis tulajdonképpen neki nagyobb a mozgástere. Egy kicsit, azért megijedt, ahogy meglátott minket és felmászott egy kis magaslatra a ketrecben, ahonnan először nagyokat ásított ránk, majd nyüszögött egyet-kettőt. Gondolom szegény jobban szerette volna, ha a gondozója is ott van, mikor idegen emberek veszik körbe. Csináltam néhány fényképet róla, meg egy  rövidebb videót - bár igaz csak a telefonommal szóval elnézést a minőségért, de csak az volt nálam.

http://vulpes.comxa.com/user-gallery?uid=Marcellus&tid=36
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 13, 21:51:44 írta Vulpex »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #3 Dátum: 2009. Szeptember 08, 22:13:24 »
Köszi hogy megosztottad! Sajnálom, hogy most nem sikerült közelebb férkőzni hozzá, talán majd legközelebb. :) - én is szeretném meglátogatni nemsokára. Majd a téli bundájára leszek nagyon kíváncsi...

Igen, látszik, hogy egy kicsit megijedt... úgy tűnik, csak egyetlen embert fogadnak el igazi gazdájuknak, és az ismeretlenektől általában félnek.

De jópofa az a "kilátó" :) Amúgy szép nagy róka

Más rókák is voltak? :) Jó, azok biztos olyan hagyományos közönséges rókák voltak. :)
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #4 Dátum: 2009. Szeptember 09, 09:44:04 »
Igen, voltak más rókák is, csak egy másik kifutóban, ami az állatkert nagyközönség számára is nyitott területén volt. Jó, hogy felhoztad a dolgot, mert most jutott eszembe, hogy róluk is csináltam egy képet. (Ketten vannak, az egyik a házikóban bujkál...)

Ők, azért kisebbek, mint Tekergő.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 04, 00:21:20 írta Vulpex »