Na, jó ha senkinek nincs bátorsága hozzá, akkor kezdem én
Véleményem szerint a természetfotozás és a vadászat valamilyen szinten rokon műfaj, ugyanis mindkettő esetében döntő fontosságú, hogy tudjunk olvasni abban a minket körbe vevő nagy könyvben, amelyet erdőnek hívunk. Ez lehet, hogy kissé patetikusra sikerült

, de a lényeget azt hiszem mindenki érti: egy letört ág, a feltúrt avar, egy jellegzetes szag, egy bokron fennakadt szőrcsomó vagy esetleg néhány lábnyom nagyon sok mindent elárul.
Igazából még én is csak tanulgatom ezen mesterség fortélyait, de azért úgy hiszem néhány ötletet azért már megoszthatok:
-Ha rókát szeretnénk fotózni, akkor legfontosabb, hogy megtaláljuk lakhelyét, ugyanis mint azt minden rókabarát tudja kedvelt állataink főként szürkületől hajlnalig aktívak általában. Tehát minél közlebb vagyunk indulási helyükhöz, annál több esélyünk lesz, hogy még elegendő fény mellet lencsevégre kapjuk őket.
-Azonban túl közel sem szabad menni, mert akkor elő sem bújnak, rosszabb esetben ha nagyon megbolygatjuk a környezetüket el is költözhetnek.
- Ezért legcélszerűbb ha keresünk egy megfelelő helyet magunknak a környéken, valami olyat, ami számunkra kellő takarást nyújt - legjobb lenne persze egy magasles, de az többnyire érhető okból nincs a rókavár közelében , ugyanakkor az adott hely elegendő szabad területet is nyújt a fényképezéshez.
- A kiválasztott helyszínre nem érdemes azonnal külni, mert ez többnyire nem jön be - saját tapasztalatból mondom - hanem célszerűbb párhéten keresztül egy kis elemózsiát kihelyezni a rókáknak.
Hát kezdetnek ennyit, remélem most már másnak is megjön a kedve a témához.
