Szerző Téma: Természetfotózás - Rókafotózás  (Megtekintve 9460 alkalommal)

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
Re:Természetfotózás - Rókafotózás
« Válasz #15 Dátum: 2010. Február 23, 13:41:12 »
Az jó cucc!  ;D Egyértelműen jó választás, valami hasonló kaliberű gépre akarok majd én is váltani a mostani digitálisomról. A Pentaxban amúgy az is jó, hogy viszonylag jobb az ár/érték aránya a vázaiknak, mint pl a Canonnak.
Az egyetlen dolog amit nem biztos, hogy praktikus benne az a saját spéci lithium akku, bár a nagyobb teljesítményű gépeknél ez a tendencia az kétségtelen.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23, 13:42:44 írta Marcellus »
The Foxy Whiskered Gentleman

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 19, 11:58:15 »
Szia Marcellus!

Ha kisrókát szeretnél fotózni kezd el a kotorékokat keresni. Lassan kijárósak lesznek. Ilyenkor a legaranyosabbak. Jó képeket lehet csinálni ha türelmes vagy.
Sok sikert.

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 19, 20:27:09 »
Köszi az emlékeztetést Voja! 

Épp a napokban volt eszemben, hogy valamikor mostanság már aktuális lesz a dolog... Szerencsére úgy néz ki, hogy hétvégén lesz időm bóklászni, szóval ha az idő is engedi megyek ki az erdőre. Télen amúgy a hó segítségével találtam két kotorékot, ezért elsőként azoknak a környékén akarok szétnézni.

Amúgy szerinted ha találnék egy vélhetően lakott kotorékot, akkor a későbbiekben melyik napszakban lesz legnagyobb esély a kölykök felbukkanására? Illetve milyen távolságba illik a kotoréktól elhelyezkedni - ugyanis nem akarnám, hogy miattam odébb költöztesse őket a szuka?

Nem elérhető voja

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 20, 09:03:21 »
 Napsütéses délutánokon nagyon mókásan tudnak harcolni egymással a vár előtt. Ha jó az álcád és a szeled akár 20 méterről is megfigyelheted őket.
 Most nem a nyomok után kell menned. Az orrod nagyobb segítség lehet. Ilyenkor rengeteg zsákmányt hordanak a várhoz. Két hete voltam egy várnál. Volt ott félberágott mezei nyúl. Na meg a Mari néni kakasaiból vagy három. Azokhoz hozzá sem nyúltak.Tehát az orrod megmondja ,hogy lakott-e.  Ha fényesre ki van járva a bejárat és erős dögszag van akkor szerencsével járhatsz. Ne add fel ha első nap nem jársz sikerrel.
Ha mégis akkor kéretik a képeket megosztani.
Sok sikert.

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 20, 10:46:17 »
Köszi a tanaácsokat, majd igyekszem...  ;)

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 24, 23:05:16 »
Ma találtam egy ígéretesnek tűnő kotorékot, bár nem tudom nem borzé-e... A blogban részletesebben is leírtam a dolgot

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 25, 00:04:18 »
Ma találtam egy ígéretesnek tűnő kotorékot, bár nem tudom nem borzé-e... A blogban részletesebben is leírtam a dolgot

Végre valami friss dolog akkor. Jó fényképek, még róka nélkül is ;) Remélhetőleg sikerül majd későbbiekben pár kisrókás fényképet is készíteni.

Pár hete én is jártam Vereben, és két olyan helyet is találtam, ahol biztosan vannak rókák: a terület egy nyílt, nagyobb szántóföld, és erdő határán található, ahol már tavaly is rengeteg kotorékot találtunk tavasszal (amik nyárra aztán eltűntek). Éjszaka és kora hajnalban többször, tisztán lehetett hallani a rókák jellegzetes, párzásra hívó hangját, ( http://rokabaratklub.hu/sites/default/files/uploads/roka_hangok/parvalasztas.wav ) így most már pontosan tudom, hogy merre keressem őket legközelebb (sajnos most hétvégén megintcsak nem tudok elmenni, mert időközben én is összeszedtem valami nyavalyát, úgyhogy elég ramatyul vagyok)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 25, 00:07:21 írta Vulpex »
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető vadkörte

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2011. Július 07, 17:07:23 »
Üdv!
Régen jártam erre.
Jött egy emil, hogy megújultatok, vagy mi, szóval hoztam Nektek egy kis ajándékot.
Ezeket idén májusban "lőttem"  ;)

https://picasaweb.google.com/vacika/Kotorekozas?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMzrvrnq-pqs2gE&feat=directlink

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #23 Dátum: 2011. Július 07, 19:22:52 »
Üdv nálunk ismét  :D!

Köszönjük a képek terén tett hozzájárulást, nagyon jópofák! Merre készültek a képek? A háttér alapájn hazánk valami laposabb tájegységére tippelek...
 Ha szabad egy technikai kérdést is, akkor megkérdezném, hogy milyen fényképezőgéppel nyomulsz? Gondolom itt komoly zoommal dolgoztál.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 07, 19:25:14 írta Marcellus »

Nem elérhető vadkörte

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #24 Dátum: 2011. Július 07, 20:12:43 »
Duna-mente, Mezőföld.
Konkrétan az M6-os kerítése mellett kommandóztam végig.
A gép Pentax K10D, az objektív a kitben kapható telezoom, 200as végállással, de nem vagyok vele elégedett, nagyon nem. (A géppel igen.)
Olyan 10-15 méterről fotóztam.

Nem elérhető vadkörte

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2011. Július 07, 20:15:47 »
Ez pedig egy cseh border terrier kennel honlapjáról van.
Hol a kakukktojás?   ;)

(A kutyáikkal amúgy vadásznak.)

Nem elérhető vadkörte

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #26 Dátum: 2011. Július 07, 20:16:21 »
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 02, 00:17:29 írta Vulpex »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #27 Dátum: 2011. Július 08, 09:48:23 »
Ez pedig egy cseh border terrier kennel honlapjáról van.
Hol a kakukktojás?   ;)

(A kutyáikkal amúgy vadásznak.)
Hát ez tényleg vicces, nekem kicsit úgy tűnik, mintha a "Belstone Fox" című film egy jelenete kelt volna életre a fényképen  ;)

Megnéztem a kisrókás fényképeket is, amiket készítettél, nagyszerűek. Viszont úgy látom, kicsit sötétek, szerintem így utólag érdemes lenne játszani a gammával, fényerővel.

Köszönet a képekért. Üdv újra nálunk!
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető vadkörte

• Rókakölyök
  • *
« Válasz #28 Dátum: 2011. Július 08, 23:13:55 »
Igen, valóban sötét, sajnos az obi fényereje nagyon gyengusz, meg hát a fényviszonyok sem voltak már ideálisak. Valamennyit így is javítgattam rajtuk, de laptopon nézem a fotókat és azon annyira nem mérvadó, amit csinálok...
Ezt megnézném én is ezt a filmet, láttam a torrent linket de én nem torrentezem.
Nekem a kutyám a kismacskákat "fogadta örökbe", szoptatta is őket, a kisgörényekkel is próbálta de azok nem akartak  ::)
Egyébként idegen macska nem léphet az udvarba, ha igen, 2 másodperce van, hogy döntsön.

Nem elérhető Kamal

• VIP tag
  • Vén ravaszdi
« Válasz #29 Dátum: 2012. Május 22, 18:12:43 »
Nem vagyok igazan fotos, inkabb grafikus viszont par szerintem kellemes fotot sikerult csinalnom a Kecskemeti rokakrol ezevben amit szivesne megosztok itt. Sajnos nem jottem ra, hogy toltok fel barmifele galleriaba es hol erhetem el ha van, de ha ezt megosztjatok velem fel tudok tolteni tobb kepet is.
Foleg Kecskemeti vadasparki fotok es a Noe allatotthon allapitvanybol van par kedves rokas kepem. A kecskemetiek elmenyek voltak mert meg sose lattam elotte ezeket a dus hosszu szoru fajtat csak a rovid szoru vorosebb arnyalatuakat. Az ezust bunda mintazatnak kulon orultem naluk, bar rola most nem raktam fel kepet kevesebb sikerult rola. )

« Utoljára szerkesztve: 2012. November 02, 00:16:32 írta Vulpex »