Szerző Téma: VUK  (Megtekintve 3275 alkalommal)

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
VUK
« Dátum: 2011. Július 05, 23:52:57 »
A múlt héten beszereztem pár új könyvet: a Vuk két folytatását. :D

http://www.libri.hu/konyv/vuk-es-a-simaboruek.html
http://www.libri.hu/konyv/vuk-ujra-otthon.html

Ami mondjuk egy elég régi tervem volt már, és most végre..!
Az az igazság, hogy az eredeti Vuk már megvan pár hónapja, és rögtön el is olvastam, ahogy megvettem. Érdekes volt újra átélni könyvben is. A "Vuk és a simabőrűek" az eredeti folytatása, melyet ifj. Fekete István írt. Ezt már régóta kinéztem magamnak. A "Vuk újra otthon" - a harmadik rész - pedig ezen történetet viszi még tovább. Utóbbi annyira új, hogy nem is tudtam a létezéséről eddig... A két folytatást még nem olvastam el, ahhoz nekem hangulat kell :D de ha elolvasom, írok majd róla - az biztos, hogy ezekben jóval fontosabb szerepet kapnak a Simabőrűek. Egyébként igényes keményfedeles kiadások, szép rajzokkal - főleg a harmadik regény illusztrációi tetszenek.

Igazából azt is hiányoltam, hogy a Vuk ezidáig nem kapott külön topicot, pedig megérdemelné. Mert hát a rókabarátok számára igencsak alapmű is lenne. (Meg úgy egyáltalán mindenkinek.)

(Közben láttam, hogy nem túl legális módon felkerült Scribd-re az eredeti Vuk e-könyvben. Ha valaki nem találja sehogyan sem, akkor dobjon meg egy pm-el ;))

szerk.: kép...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06, 00:08:34 írta Vulpex »
Vulpex
"Look into his eyes and you will see the arctic lights..."

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
Re:VUK
« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 06, 09:16:31 »
Hát valóban a VUK valahogy kimarat eddig, lehet , hogy azért mert épp annyira alapmű minden rókás embernek  :D A harmadik könyv létezéséről egyébként én sem tudtam. Majd utánajárok már én is hátha meg tudom szerezni valahonnan.

Tetszik a fotókompozíció amit feltöltöttél!  ;D
The Foxy Whiskered Gentleman

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 25, 22:31:53 »
Köszi, a képen szereplő plüssrókákról annyit érdemes még tudni, hogy a bal oldalit a húgomtól kaptam, a jobb oldalit meg valamilyen ruhaüzletben vettük, ez utóbbi kevésbé róka, inkább mókus, vagy fene tudja. Jelenleg éppen egy ötletes nevet keresek nekik, mivel a Vuk túl evidens, ezért ötleteket várok, milyen rókás neveket ismertek? :D

Jelenleg a Vuk második folytatását olvasom, olyan 75% körül járok :) Ha elolvastam, igyekszem róla a Portálra is írni valamit. Magával az eredetivel nem igazán lehet összehasonlítani a "Vuk és a simabőrűek" címet viselő regényt, illetve össze lehet, csak nem érdemes, hiszen "nem ugyanaz", és nem ugyanaz az író sem. Az eredeti regény hangulata ebben nem nagyon érezhető. Vuk, Sut és a többi rókaszereplő mellett ebben a könyvben fontos szerepet kapnak a "simabőrűek" is, úgy is mondhatnám, a történet két fő szál mentén fut, az egyikben a rókák, a másikban pedig az emberek játsszák a fő szerepet. Olyannyira, hogy a regény közel fele az embereknek lett "szentelve". Ez nem nagy baj, ugyanakkor mindkettőben nagyon sok a mellékszál, aminek a fő sztorihoz nem mindig van köze, illetve elsőre nehéz követni a sok szereplő miatt, és elaprózza, eltereli figyelmünket a fő cselekményről. Külön pozitívumnak tartom, és nem is nagy baj, ha megsúgom, hogy a történetben helyett kapott a rókatartás téma is. Na nem nagyon, csak mérsékelten, mégis fontos szerepet kap a regényben ez is, mint ahogyan az igazi rókákról is megtudhatunk belőle pár érdekességet. Öszefoglalva azt mondhatom, hogy a regény nekem tetszik, és bátran ajánlom mindenkinek, mert sok ötletes fordulat került bele, de ez nagyon nem ugyanaz, mint az eredeti Vuk, bár az írója megpróbálta azt sok szempontból követni.
Vulpex

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 25, 22:46:09 »
Az eredeti Vuk-ból pár éve egy animáció is készült "Kis Vuk" címmel. Láttátok ezt a filmet? Kezdetben ugye úgy volt, hogy az 1981-as években készült rajzfilm stílusát követve készülne a folytatás, ebből valami preview is készült, ami fent volt youtube-on, ha jól rémlik egy fehér róka is szerepelt benne. Aztán a Gát György vezette staff kitalálta, hogy legyen CGI, azaz számítógéppel készített animáció. Ez egy óriási hiba volt. Egysrészt semmiben sem adta vissza az eredeti rajzfilm stílusát. Másrészt akik több mint egymilliárd forintból készítették, semmit sem értettek az animációkhoz és a filmezéshez még kevésbé. A harmadik hiba az volt, hogy külföldre is eljutott, ezzel sikerült kellően kiröhögtetni magunkat vele ott is. Ez a film legalább akkora bukás és botrány volt, mint amekkora marketinget építettek köré. Szégyen és gyalázat az eredeti könyre és filmre nézve!

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=87429

Csak egy példa: a film az imdb száz legrosszabb filmje közé is bejutott. Az eredeti Vuk rajzfilm viszont, amikor felkerült imdb-re, meg pont a skála ellenkező végén foglalt helyet. (Mostanra mondjuk lecsökkent 7.9-re a minősítése ama tizes skálán, tudtommal sosem volt ennyire alacsony... ez is egy érdekes dolog, hogy miért.)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 25, 22:52:40 írta Vulpex »
Vulpex

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #4 Dátum: 2011. Augusztus 25, 23:49:13 »
Nekem még a "Kis Vuk" -hoz eddig nem volt szerencsém - így igazából nincs is jogom véleményt formálni róla. Ám a youtube-os trailer illetve egyéb beszámolók alapján lehet a továbbiakban is inkább megkímélem magam ettől a valamitől.  ;)

Amúgy van ennek a filmnek egy oldala: www.kisvuk.hu . Amin igazából nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek...
Az oldal fórumára ugyanis egy időben rászabadult egy csorda  "internet troll" - bizonyára nem ismeretlen a kifejezés - és az alapvetően gyerekeknek szánt weblapot telehajigálták mindenféle ocsmánysággal (durva, trágár hozzászólások, felnőtt tartalmak, stb). Mivel a honlap adminisztrátorait a film készítőihez hasonlatos igénytelenség jellemezte, ezért mindez hosszú hónapokig teljesen kontrollálatlanul folyt az oldalon. Most már szerencsére nem elérhető a fórum...

« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 04, 17:05:04 írta Marcellus »

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 04, 13:58:34 »
Most hogy túl vagyok a Vuk és a Simabőrűek c. regényen - nem olyan hosszú regény egyébként - elkezdtem olvasni a "Vuk újra otthon" kötetet. Ez a második folytatása, ott veszi fel pontosan a fonalat, ahol a második abbamaradt.

Már a legelején a rókák természetrajzának néhány részletét taglalja az író hosszasan. Ennek magyarázata, hogy a régen felnőtté vált Vuk sok tekintetben nem úgy él és viselkedik, ahogyan a rókák nemzetségében az megszokott lenne, és ez néha vitára ad okot a többi rókaszereplővel is. A fülszöveg alapján ez jóval rókacentrikusabb és nagyobb terjedelmű regény lesz, mint a második folytatás volt, de még nagyon az elején járok vele...

A Kis Vuk honlapja meg tényleg egy elég "lerókáznivaló" valami, a filmnek megfelelő színvonallal. A poén az, hogy a róluk szóló botrányhíreket is kirakták a saját hírarchívumukba. Na persze, a negatív reklám is reklám... :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 04, 14:09:34 írta Vulpex »
Vulpex

Nem elérhető Marcellus

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • Der Rotfuchs
« Válasz #6 Dátum: 2011. Október 27, 22:19:43 »
Jövő hét hétfőn (okt 31.)  az m1-en adják a  Vukot 12:50-től  ;D

http://tv.hir24.hu/musorinfo/program/Vuk/2183682

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #7 Dátum: 2011. Október 28, 21:56:39 »
Wow, köszi az infót. A királyi tévé szerencsére szinte minden évben leadja valamikor.

Remélhetőleg a magyar médiahatóság mostanra nem ritkította meg + tesz rá ki 16+ karikát, mint ahogyan a külföldre exportált DVD-vel tették az amerikaiak pár éve. Értsd: "döglött állatok (nyitott szemmel)", "alkoholizmus" > (részeg libák), " stb. http://www.imdb.com/title/tt0131636/board/nest/119187770 - a linken le van írva még pár indok. De ezt csak azért merem feltételezni, mert az Egri csillagok c. filmmel is volt valami kavarodás nemrégen, hasonlóan amiatt mivel a fiatalabb korosztályra esetleg sokkolóan/stb. hat, ami viszont évtizedekig nem jelentett problémát korábban ezzel a filmmel sem.

Fene tudja, ma már mindenbe bele lehet kötni, csak akarni kell. A külföldieket viszont sajnálom, akikhez a megvágott verzió jutott el, hogy nem láthatják anyanyelvükön a teljes alkotást teljes egészében úgy, ahogyan az meg lett álmodva anno.
Vulpex

Nem elérhető Vulpex

• Administrator
  • Vén ravaszdi
  • fehéróka
    • VULPES Rókabarát Klub
« Válasz #8 Dátum: 2014. Április 01, 12:44:44 »
Még egy "Kis Vuk".

Puzsér és Bulcsú szokásos stílusukban osztja a Kis Vuk-ot a "Hét mesterlövésze" c. műsorukban. Elgondolkodtató, intellektuális savazás, amin én sem tudtam, hogy most sírjak vagy nevessek. Van ebben minden.

http://www.youtube.com/watch?v=rGYrcY2cA78
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 01, 12:53:59 írta Vulpex »
Vulpex